Karsan Mutfak Pazarlama San.Tic.Ltd.Şti. 1988 yılında Muammer KURU tarafından kurularak ticari faaliyetlerine başlamıştır.

1988-1993 yılları arası endüstriyel soğutma sistemleri satış ve servis hizmetlerini vermiştir.

1993 yılında endüstriyel mutfak ile tanışılmıştır. İnoksan yetkili servisliğini alan Muammer KURU'ya 2001 yılında İnoksan'ın Denizli-Burdur bölge bayiliği verilmiştir. Gelişen ve büyüyen pazarda globalleşmenin kaçınılmaz olduğu düşüncesiyle hizmet ve ürün gamını arttırmak isteyen Karsan, 1995 yılında endüstriyel temizlik ve sarf malzeme satışına başlamıştır ve endüstriyel mutfak ve temizlik sektöründe Denizli'nin öncü firmalarından olmuştur.

2011 yılına gelindiğinde bir showroom açmanın gerekliliğini ve ihtiyacını tespit eden Karsan  450 m2'lik endüstriyel züccaciye mağazasını açmıştır.

2013 yılına kadar yaptığı yatırımlarla Denizli'nin parlayan yıldızı konumuna gelen Karsan Mutfak 2013 yılında endüstriyel mutfak imalatına adımını atmıştır.Kaliteyi kendine prensip edinen Karsan, 2015 yılında Denizli'nin en büyük endüstriyel mutfak mağazasını faaliyete geçirmek için çalışmalarına başlamıştır.

Bu minvalde 2015 yılında 1200 m2'lik endüstriyel mutfak mağazasının açılışını yapmıştır.Aynı anda 1250 m2'lik deposu ile gerek züccaciye gerek endüstriyel mutfak ve temizlik ekipmanlarında hızlı servis,hızlı üretim,sürekli stok çalışan bir firma haline gelmiştir.

2015 yılında Türkiye geneli hizmet vermeye başlayan Karsan Mutfak hızlı ve güvenilir anahtar teslim endüstriyel mutfak ve züccaciye üretim, montaj ve teslimat yapmaktadır.

Otuzyedi bin ürün çeşidi bulunan Karsan Mutfak her geçen gün ürün çeşidini arttırarak ergonomik mutfak, züccaciye ve temizlik grubunda ilkleri yaşatmaktadır.